Lokalisera

Transfluent grundades med tanken att alla företag ska ha ett enkelt sätt att nå ut globalt och kommunicera med sina kunder på kundernas eget språk. Vår tanke ledde till ambitionen att bli en ledande leverantör av översättningar med lösningar som tar oss till fronten av innovativ teknik.

Vårt team är i högsta grad globalt. Vi har drivit verksamheter i dussintals länder och har djupa insikter om utmaningarna med globala verksamheter. Ta en titt på våra produkter så kommer du att se att vi har byggt en uppsättning verktyg som kan uppfylla alla dina behov av översättning och lokalisering.

Mikko Räty
Mikko Räty
CEO
mikko.raty@transfluent.com
+358 50 330 84 66
Ari Nyfors
Ari Nyfors
Account Executive
ari@transfluent.com
+358 44 7337 040
Minna Taavitsainen
Minna Taavitsainen
Account Manager
minna@transfluent.com
+358 40 734 6762
Tomi Heiskanen
Tomi Heiskanen
Co-Founder & CTO
tomi@transfluent.com
+358 45 144 5588
Anssi Ruokonen
Anssi Ruokonen
COO & CMO
anssi.ruokonen@transfluent.com
+358 44 573 3254
Jarmo Honkala
Jarmo Honkala
Operations Manager
jarmo@transfluent.com
+358 40 098 3235
Kati Peltomäki
Kati Peltomäki
Gaming Industry Lead
kati@transfluent.com
+358 40 593 9684

Faktureringsadress:

Transfluent Ltd
Ostolaskut 5304G
PB 72
FI-00521 Helsingfors
FINLAND

Elektronisk faktureringsadress: 003721474483 Operatör: Maventa Operatörens ID: 003721291126

Vårt kontor i Europa

Ring oss: +358 50 594 02 94
Salomonsgatan 17 B
FI-00100 Helsingfors
FINLAND

FO-nummer: 2147448-3
VAT-nummer: FI21474483

Vårt kontor i USA

440 N. Wolfe Rd.
Sunnyvale, California
UNITED STATES